Журнал

СТОМАТОЛОГІЯ ДУБНОВОЇ

СТОМАТОЛОГІЯ ДУБНОВОЇ

Леся Юріївна Дубнова переконана: власну патріотичну позицію можна виявити лише вчинками. Киянка і волонтер, бізнесвумен і лікар-стоматолог вважає, що немає нічого простішого, ніж допомогти хлопцям на передовій своїми руками, своєю роботою

Її життя успішного бізнесмена від стоматології кардинально змінилося у грудні 2013-го. Тоді щовечора вона після робочого дня бігла додому і готувала по кілька літрів супу для хлопців, які беззмінно стояли на барикадах Майдану.
2014-го, коли ці ж хлопці у складі добровольчих батальйонів встали на захист цілісності України на Сході, вона терміново перекваліфікувалася на фахівця із добування шоломів та бронежилетів.  А влітку, коли до Києва один за одним почали прилітати борти з пораненими, Леся Юріївна, не гаючи часу, поїхала з близькою подругою в Головний військово-медичний клінічний госпіталь і записалася на чергування санітаркою.
– Не хотілося бентежити молодший медичний персонал, тому не казала, що я лікар, – розповідає жінка. – Нас було вісім однодумців. Ми взяли шефство над гнійним відділенням. Встановили графік чергувань і тільки у вільний час ходили на свою основну роботу. Паралельно готували сухі борщі для відправки на передову та збирали гроші на придбання обмундирування для військово-службовців.
Навесні 2015 року Леся Дубнова вперше потрапила в зону проведення антитерористичної операції. Це сталося після зустрічі з давнім другом із Запоріжжя Ігорем Ященком. На той момент він уже організував на Донбасі волонтерський проект «Укроп Дентал» та мобільний стоматологічний кабінет «Тризуб» для лікування бійців у зоні АТО.
Доктор Дубнова впевнена, що зубний біль – один з найбільш поширених і найгостріших болів людини. Але, на жаль, лікування його в бойових умовах на передовій для багатьох військових фельдшерів відходить на другий план.
stomat– До команди Ігоря може долучитися будь-який стоматолог, якому не байдужа доля нашої країни, – розповідає Леся Юріївна. – На сьогодні проект розрісся. Так, у Карлівці вже більше року працює кабінет на два крісла. Також мобільний кабінет є й в Авдіївці. Мобільна стоматологія оснащена новітнім обладнанням: стоматологічне крісло з бормашиною, рентген-апарат, автоклав, шафи для зберігання і підтримки стерильності. Зі специфічного обладнання – портативний ендодонтичний мотор, апекслокатор, фотополімерна лампа з матеріалами. Є й стара добра амальгама, що в усьому світі визнана найбільш підходящою для військової стоматології, адже йдеться про швидкі посріблені пломби, під якими не виникає вторинний карієс. Приміщення кабінету завжди кварцується та дезінфікується за всіма нормами санітарії.
За словами Лесі Юріївни, на жаль, серед бійців багато таких, хто не відвідував стоматолога тривалий час до армії, а тут вони втратили таку можливість узагалі. Тож кожному третьому доводиться показувати, розповідати, як чистити зуби. Почувши про мобільний стоматологічний кабінет, до медиків на прийом намагаються приїхати бійці з усіх сусідніх підрозділів.
Лікарі-волонтери також опікуються медичними частинами і кабінетами при підрозділах. І не лише збирають та передають обладнання, медикаменти, витратні матеріали, а й допомагають військовому госпіталю, що розгорнутий в секторі «Донецьк».
На рахунку Лесі Дубнової і лікарів її клініки вже три ротації. Так сталося,  що знайомства на передовій переросли у дружні стосунки в мирному житті. Тепер в її клініці не буває днів без військових пацієнтів, яким надається безкоштовне стоматологічне лікування.
У клініці «Стоматологія Дубнової» не роблять різниці між військовослужбовцями Збройних Сил України та Національної гвардії, між демобілізованими і бійцями, які нині воюють на передовій. Лише з кінця 2014 року до сьогодні висококласні фахівці клініки повністю вилікували та протезували  зуби понад трьомстам військовим.
– У мене в клініці багато однодумців. Своїм  колегам я намагаюся донести думку, що це наша спільна війна. Хлопці воюють там, а ми беремо участь у війні тут. У нашій ініціативі суттєву допомогу надає фірма INSPE, що поставляє безкоштовні імплантати для лікування бійців, – акцентує лікар Дубнова.
Окрім цього, Леся Юріївна через друзів-ветеранів АТО отримала з військкомату список київських діток, чиї батьки-воїни загинули, та запросила всіх їх на лікування. Так, на сьогодні вже повністю проліковано і поставлено на диспансерний облік 32 дитини.
– Іноді немає часу навіть замислитися про щасливі моменти життя. Та нещодавно до клініки завітав військовий, якого я колись лікувала в зоні АТО. Він приніс величезний букет троянд і поцілував мені руку, мовляв, це подяка за наше ставлення до них. Саме в цей момент я відчула справжню гордість і подумала, що все інше в порівнянні з цим – дрібниці.

Євгеній СИЛКІН

 

Powered by Ajaxy