Ми – єдина Україна

УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ – ЗА МИР ТА ЄДНІСТЬ ДЕРЖАВИ!

УКРАЇНСЬКІ ВІЙСЬКОВІ – ЗА МИР ТА ЄДНІСТЬ ДЕРЖАВИ!

Як невід’ємна частина суспільства, військовослужбовці Збройних Сил України проявляють активну громадянську позицію щодо захисту суверенітету нашої країни та збереження її територіальної цілісності. А ще, військовим, як нікому, відомо, що справжня сила народу у його єдності. 1393849375_v_2014_03_03_013
Думками із цього приводу поділилися солдати і офіцери однієї з військових частин оперативного командування «Північ».
Кримчанин Ігор П. (прізвища військовослужбовців не публікуємо з міркувань безпеки. – прим. авт.) проходить службу у ЗС України на офіцерських посадах з 1999 року. Народився офіцер у місті Джанкой, там і нині живуть усі його родичі по батьківській лінії, мама ж мешкає у Красноперекопську, неодноразово гостювала у сина на Західній Україні. З її слів, у місці служби сина немає жодних проблем для тих, хто розмовляє російською. Бо люди тут привітні, знають кілька мов.
Офіцер повідомив, що увесь особовий склад військової частини одностайно підтримує соборність і єдність України.
– Ми проголошували Військову Присягу на вірність українському народові і не порушимо її. Хоча, упродовж років армію скорочували, обмежували у фінансуванні, на відміну від інших силовиків, однак командири попри усе продовжували виховувати військових у патріотичному дусі. Відтак, коли ми  стоїмо на порозі війни з Росією, думки про це не лише занепокоюють, але й об’єднують усіх, змушують забути суспільні негаразди і думати лише про збереження миру. Мої родичі російську військову агресію не вітають. Хоча наша бабуся – етнічна росіянка, – поділився думками Ігор П.
А от інший офіцер, підполковник Іван П., тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира військової частини по роботі з особовим складом, має давнє українське прізвище, що походить від козацьких родів з Хмельниччини і Вінниччини. Він упевнений: нове керівництво держави зверне особливу увагу на потреби армії. Армії, яка не зрадила, не стала заручником внутрішнього громадянського конфлікту, з величезною витримкою стримує агресію зовнішнього ворога «без жодного пострілу».
– Відповідно до ухваленого рішення Ради національної безпеки і оборони та розпорядження Начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України, ми перебуваємо у повній бойовій готовності. Як складова одиниця Збройних Сил наша військова частина виконує заходи щодо підвищення боєготовності підрозділів. Наголошую, сьогодні перед нами не стоїть питання призову та комплектування бригади військовозобов’язаними. Але це не означає, що ми, так би мовити, сидимо склавши руки. Ми готуємо військову техніку і озброєння до застосування. Усіх військовослужбовців переведено на цілодобове чергування, посилено охорону військових містечок, складів, майданчиків з бойовою технікою. Надзвичайно важливим є і настрій військовослужбовців, їх думки та погляди на те, що відбувається у державі. Саме на ці теми було проведено низку анонімних опитувань особового складу. Результати підтвердили довіру підлеглих до командування військової частини, командирів підрозділів. Усі військовослужбовці одностайно осуджують агресивні дії Росії, вважають, що наша країна-сусідка користується внутрішньополітичними труднощами в Україні у своїх геополітичних інтересах. Тому, усі як один, солдати і офіцери висловлюють готовність стати на  захист незалежності і територіальної цілісності батьківщини. Ми посилюємо інтенсивність бойової підготовки, покращуємо професійну майстерність. Першочергово приділяємо увагу тактичній та вогневій підготовці особового складу, водінню. Сподіваюсь, проблему, яка постала між Україною та Росією, буде вирішено у дипломатичній площині, без кровопролиття та людських жертв. Усіх земляків-українців запевняю: армія і народ – єдині. Військовослужбовці нашого з’єднання завжди стоятимуть на сторожі миру та спокою  у державі, – переконаний підполковник Іван П.
Дружина Миколи А., начальника штабу – першого заступника командира військової частини, родом з Керчі, тому родина з особливим хвилюванням переглядає телевізійні  новини з паромної переправи через Керченську протоку.
– Я присягав на вірність Україні, а не групам політиків. У «гарячих» точках служити набагато простіше: там http://photo.unian.netчітко зрозуміло кого захищати, а хто є ворог. В даній ситуації особливо цинічним є те, що війною на нас збираються йти  брати-слов’яни, – каже Микола А.
Командир військової частини полковник Володимир Я.
– харизматичний і досвідчений лідер цього військового колективу.
– Наша військова частина для тридцятитисячного районного центру –  великий плюс. Це і захист, і робочі місця, і розвиток інфраструктури. Проте, останнім часом усі думки не про соціально-побутовий аспект співіснування з місцевим населенням. Особовий склад спить по дві години на добу, чомусь сниться війна… Напевно, забагато адреналіну від інформації, що поступає щохвилини з телебачення, інтернету, газет.  Сподіваємось, Росія демонструє свою військову силу, грає м’язами, а не готується до справжніх бойових дій. Ситуація абсурдна, більш абсурдна, ніж у випадку, коли б на нас напали космічні прибульці… Однак, сильний не завжди стає переможцем. У військових конфліктах третього тисячоліття перемагає хитріший, стриманіший, тактично грамотний і мотивований.

 

Powered by Ajaxy