Ми – єдина Україна

ВІСТІ З КРИМУ ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ

ВІСТІ З КРИМУ ТА ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Центральний друкований орган Міністерства оборони України журнал “Військо України” продовжує інформаційний марафон “Ми – єдина Україна”.

Учасники інформаційного марафону – військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, відомі громадські, політичні та діячі культури, військові експерти, колішні військовослужбовці та воїни-афганці, чорнобильці, представники громадських, релігійних та молодіжних організацій, громадяни України та всі ті, хто підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

 

Ігор ТОДОРОВ, професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики Донецького національного університету, доктор історичних наук:

«Прикро, що нині над Донецьком біля облдержадміністрації майорить триколор Російської Федерації. Правоохоронні органи не діють. Хоча сьогодні принаймні спробували запобігти зіткненням євромайданівців з русофільськими тітушками. Здається, у нас, як і в інших містах Сходу, відбувається чітко спланована акція ФСБ. Численні російські „туристи“ є організаторами промосковських рухів у місті. Втім, певен, що більшість громадян у Донеччині – за єдину Україну, але бояться вийти на вулицю, бо там панує цілковита агресія москальських тітушок!»

 

Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор політичних наук, директор Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України:

«Рішення Ради Федерації Російської Федерації про дозвіл введення російських військ в Україну є відкритою агресією. Відповідно до положень резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року, де чітко визначено, що воєнною агресією є вторгнення збройних сил однієї держави на територію іншої держави або ж її анексія – насильницьке захоплення частини території чи всієї території держави. Тож ми бачимо те, що Росія є відкритим агресором проти нашої держави.

Переконаний, що вся міжнародна спільнота повинна класифікувати ці події, як напад на Україну з метою повалення її державного суверенітету. Згідно ст. 3 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН такий напад або вторгнення на територію іншої держави є міжнародним злочином. Упевнений, Росія вчинила міжнародний воєнний злочин, аналогічний гітлерівській Германії, яка здійснила віроломний напад на Радянський Союз.

Єдине, чому ми сьогодні не спостерігаємо боїв, які ведуться у відкритій війні, це тому, що військові частини і підрозділи Збройних Сил України, які дислокуються в Криму й опинилися блокованими російськими спецпідрозділами, тримаються мужньо і героїчно та не бажають розв’язувати бойові дії. Їхня мета одна – не допустити, щоб кримське населення і народ України загалом зазнали людських втрат.

Верховна Рада повинна проголосувати про введення воєнного стану в Україні, а Збройні Сили України мають бути використані за призначенням, а саме для відбиття агресії. Це повинно відбутися неминуче, адже, на мою думку, Росія на Криму не зупиниться. За рішенням Ради Федерації РФ завданням є не Крим, а повалення державного суверенітету в Україні.

Вважаю, що нині всі громадяни України згідно свого конституційного обов’язку мають стати на захист Батьківщини та її суверенітету. Український уряд і Міністерство оборони мають оголосити мобілізацію та здійснити її згідно мобілізаційних планів. А першочерговим завданням кожного громадянина держави, кожного військовозобов’язаного чоловіка є виконання свого громадянського патріотичного обов’язку перед Україною. Якщо ми з вами цього не зробимо сьогодні – завтра втратимо державу назавжди, а наші діти втратять майбутнє».

 

Powered by Ajaxy