Ми – єдина Україна

«ХТО ПОГРОЖУЄ ПОСЯГНУТИ З МЕЧЕМ, МУСИТЬ ПАМ’ЯТАТИ, ЩО МЕЧ МОЖЕ ПОВЕРНУТИСЯ І ПРОТИ НЬОГО».

«ХТО ПОГРОЖУЄ ПОСЯГНУТИ З МЕЧЕМ, МУСИТЬ ПАМ’ЯТАТИ, ЩО МЕЧ МОЖЕ ПОВЕРНУТИСЯ І ПРОТИ НЬОГО».

Із звернення Блаженнішого Любомира Гузара

599px-Lubomyr_Husar

Кримський конфлікт визрівав досить довго, але увесь час підігрівався Росією. Зрештою незворотні процеси переформатування влади, держави та громадянського суспільства в Україні, настільки злякали російське політичне керівництво, що потураючи усі норми міжнародного права, російські війська вторглись на територію суверенної держави. Пізніше виправдовуючись нібито зверненням Віктора Януковича, Володимир Путін у своєму виступі, зумисно маніпулював базовими міжнародними поняттями.
Увівши війська зі зброєю у Крим та постійно нарощуючи свою присутність у регіоні, Росія, фактично, створила прецедент для початку нового світового перерозподілу.
Втручання, буцімто для стримування радикалів, які зробили колотнечу навколо Верховної Ради АРК і згодом захопили її. Пізніше вони назвались «кримською самообороною». Але на перевірку, до них входять представники націоналістичних російських організацій, підготовлені російським коштом та, разом із зеленими чоловічками, «по-братськи» експортовані на півострів.
Але «братське» політичне керівництво не очікувало одностайності регіонів України та сталевої витримки українських військових. Тому експорт російських націоналістів на сході та півдні держави триває.
Початок відвертої окупації Криму Російськими військами та облога військових частин українців зійшлися у часі із значним християнським святом – прощеною неділею. Вибачаючи образи, християни говорять: «Бог простить, і я прощаю». Як часто відвідує Володимир Путін церкву – питання, як і те чи простить йому Всевишній, розпал братовбивчої війни.
А релігійні організації по всьому світові від першого дня вторгнення росіян до Криму одноголосно проти війни та за єдність України.
Першим із церковників, до людей звернувся митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар: «На превеликий жаль, багато слів нині знецінені. Але я звертаюся до кожного з вас — цініть важливі для кожної людини духовні смисли, бережіть і шануйте головне — людське життя».
Прем`єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій: «Ми просимо підтримки духівництва, незалежно від того, хто до якої Церкви ходить… ми всі єдина країна. Український уряд зробить все, щоб поважалися конфесійні права кожного громадянина».
У зверненні Міжконфесійної ради Криму «Мир — дар Божий» відзначено, що протягом багатьох століть 1394298000_rr-rresбагатонаціональний і поліконфесійний Крим завжди відрізнявся тим, що всі його народи знаходили розумний компроміс при вирішенні найскладніших питань.
Мешканці Криму масово підтримали єдність та неподільність держави молитвами. Відбулось Всеукраїнське духовне служіння на підтримку Криму, яке поширилось навіть за межі держави.
Митрополит Онуфрій (Березовський) УПЦ (МП) надіслав лист Патріарху РПЦ Кирилові: «Як Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри звертаюся до Вас, Ваша Святосте, з проханням зробити все можливе, щоб не допустити кровопролиття на території України. Прошу Вас підняти свій голос про збереження цілісності території Української держави».
Прес-служба Московського патріархату, злукавила та прокоментувала заяви Путіна так: «…миротворча місія Росії в Україні повинна гарантувати її жителям право на самобутність і тісні відносини з іншими народами історичної Русі…». «…будемо сподіватися і на те, що місія російських воїнів з захисту свободи і самобутності цих людей і самого їхнього життя не зустріне запеклого опору, який призведе до великомасштабних зіткнень. Нікому не хочеться пролиття крові і поглиблення тих поділів, які вже існують серед православних людей на просторі історичної Русі».
Місцеблюститель надіслав лист і Президенту Російської Федерації В.В. Путіну: «Офіційна риторика сьогодні далека від того, щоби заспокоїти народ Божий як той, що живе на півострові, так і в інших частинах України. Необережне слово може викликати непередбачувані наслідки, і не дай Боже обернутися бідою. Закликаю вас як гаранта дотримання законності Великої країни встати на шляху розділення, не допустити кровопролиття і братовбивства народів, які вийшли з одної дніпрової купелі».
Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент прибув до Перевального, щоб морально підтримати українських вояків від свавілля московської орди. «Тримайтеся, браття і сестри! Український народ з вами! Кримський півострів – невід’ємна складова Української Держави!».
Бум офіційних заяв від українських та міжнародних організацій відбувся 3 березня. Не допустити братовбивчої війни між Росією та Україною закликали в Українській Міжцерковній Раді.
Представники Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій висловили готовість боротись за цілісність держави та закликали Росію «відмовитися від військового та іншого, не передбаченого міжнародним правом та двосторонніми угодами втручання у внутрішні справи України».
Із відповідними закликами до Патріарха Кирила звернулись православні богослови з США, просячи повпливати на Володимира Путіна.
В УПЦ КП різко відреагували на слова Патріарха РПЦ Кирила: «Слова Глави Російської Православної Церкви не можна оцінити інакше, як недостойні православного архієрея та лукаві». Так оцінила Звернення Московського Патріарха Кирила, прес-служба Київської Патріархії.
Керівництво Римо-Католицької Церкви в Україні закликало усіх вірних долучитись до спільної молитви за Україну, яка постала перед загрозою війни.
Головний рабин Києва та України, голова Об’єднання юдейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх в ході прес-конференції в Нью-Йорку заявив, що головну небезпеку для євреїв України представляють не надумані «українські націоналісти», а реальні російські провокації. А Президент Всеукраїнського Єврейського Конгресу Вадим Рабинович, головний рабин України (Всеукраїнського конгресу юдейських релігійних громад) Моше Асман та виконавчий директор Об’єднаної Єврейської Общини України Йосип Аксельруд телефоном провели конференцію із представниками всіх областей і рабинами України для отримання об’єктивної оцінки ситуації: «Ми хочемо заявити, що за результатами конференції із регіональними громадами України жодних сплесків антисемітизму не виявлено. Ми продовжуємо стежити за ситуацією і моніторити її. Ще раз хочемо сказати, що перед вами реальні свідчення представників єврейської громади, а не слова тих, хто змальовує ситуацію, перебуваючи за кордоном».
1701Позиція Церков та релігійних організацій, не лише в межах України, більш ніж однозначна: повинен бути мир. За припинення ворожнечі між Росією та Україною невпинно моляться у російському монастирі на Афоні: «У ці дні духовна радість від початку Великого посту затьмарена братовбивчим протистоянням між православними християнами України та Росії. Тому російські святогорці зараз підносять посилені молитви про запобігання братовбивчого протистояння між двома братніми православними народами, про примирення і покаяння ворогуючих сторін».
Із заяви Глави УГКЦ Патріарха Святослава: «Ми закликаємо вас бути солідарними з нами у цей важкий час, коли війська Російської Федерації, порушивши всі угоди, вторгнулися на суверенну територію України. У нашій країні немає мовної, національної та релігійної дискримінації. Наше глибоке і щире бажання полягає у створенні і постійному покращенні наших братерських та дружніх відносин з Росією». Патріарх звернувся до Міністра оборони Ігоря Тенюха, заявивши, що військові капелани УГКЦ готові стати поруч з військом.
Єпископ Львівський Філарет (Кучеров) УПЦ (МП) звернувся до Володимира Путіна Із проханням вивести війська з України: «…немає жодних передумов для того, щоб російські солдати контролювали суспільно-політичне життя нашої держави».
Підтримали Церкви українських військових, благословивши їх на захист Батьківщини. З цим словом виступив головний капелан УПЦ (МП) митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, ініціювавши екстрену зустріч військового командування із Радою з питань душпастирської опіки при Міністерстві оборони. «Як «військовий» митрополит і за обов’язком, і за переконанням, однозначно, благословляю наше військо на захист Батьківщини. Якщо б зараз вбачалася дискусія навіть із тими людьми, які не просто ставляться терпимо до введення військ Росії у Крим, але й намагаються виправдати цей крок, то я як владика, православний єпископ – отож однієї церкви, однієї віри з росіянами – нізащо не став би благословляти українських військовослужбовців віддавати зброю, а тим більше повертати в бік своїх співвітчизників».
Мужність українських військових, які вирішили стояти до кінця та не відкривати стрільбу, вразила не тільки співвітчизників. Їхньою сміливістю надихнулись і військові душпастирі. Зокрема, Рада у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України підтримала бійців у Криму, закликавши їх спільно протидіяти російським загарбникам: «Через свавілля керівництва Російської Федерації ми опинилися на порозі братовбивчої війни. Брат постав проти брата. Військовослужбовці російської армії і флоту сьогодні знехтували законами Божими й людськими і вказують як нам жити».
Всеукраїнська громадська організація «Об’єднання християн-військовослужбовців України» закликала українців усіма силами оминути війни і не піддаватись на провокації від російської сторони.
У Сполучених Штатах Америки. Архієпископ Джозеф Е. Курц від Католицького єпископату США заявив: «Католики США висловлюють свою солідарність з народом України, в той час коли їх країна бореться з політичною напруженістю», відзначивши мудрість та рішучість греко-католицьких та латинських лідерів.
У Зверненні з приводу загрози війни в Україні, владики УПЦ в США закликали світову спільноту не залишати її наодинці з російським агресором: «Ми закликаємо все наше духовенство, вірних та парафіяльні громади бути на зв’язку за нашим президентом, губернаторами та законодавцями штатів для стійкої позиції в підтримці України та її громадян».
Предстоятель УПЦ КП знов нагадав про можливість об’єднання православних Церков в єдину помісну Церкву. Він певен, що російські війська скоро заберуться із Криму, разом з базами ЧФ РФ: «І Господь мирним шляхом вирішить цей конфлікт. Ви ж бачите, чим завершився конфлікт у Києві? Янукович втік».
Департамент Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України офіційно звернувся до єпископів УГКЦ про допомогу в забезпеченні українського війська капеланами: «До душпастирської опіки військових та правоохоронців у мирний час наша Церква покликала 57 священиків від усіх архиєпархій, єпархій та екзархатів. У теперішній ситуації, коли оголошена мобілізація, потреба у капеланах зросла».
Військовий капелан УГКЦ отець Степан Сус звернувся до духовенства УПЦ (МП) із закликом повпливати на невідомих осіб, які іменують себе «козаками» і блокують постачання харчів до українських військових частин у Криму.
Із благословення митрополита Августина та митрополита Волинського і Луцького Нифонта представники Волинської єпархії УПЦ (МП) волинські священики прибули до військової частини А0793 у Севастополі. Декілька годин отці простояли між військовою частиною та озброєними людьми, які оточили й заблокували українців. На корветі «Луцьк» волинські священнослужителі відслужили молебень, окропили екіпаж та приміщення святою водою.
Солідарність із мусульманами Криму висловили їх одновірці з Болгарії. Головний муфтій Болгарії Мустафа Хаджи провів телефонну розмову із головним муфтієм Автономної Республіки Крим Хаджі Еміралі Аблаєвим. За його словами, проблеми мусульман у будь-якій точці світу стосуються кожного мусульманина.
378px-B_dzjurakhЄпископ УГКЦ Богдан (Дзюрах) закликав світову спільноту зняти рожеві окуляри щодо подій в Криму: «Ми зобов’язані Божій благодаті і самоконтролю українських солдатів за те, що недавні провокації з боку російських військ ще не перетворилися на криваве протистояння. Усі критичні і незалежно мислячі люди розуміють, що Кремль ігнорує всі види міжнародних угод. Тому вторгнення російських військових частин на територію України становить реальну агресію проти незалежної держави і тим самим агресію проти стабільності всієї Європи».
Блаженніший Любомир Гузар звернувся до українців зі своїм пастирським словом: «Той, хто погрожує посягнути з мечем, мусить пам’ятати, що меч може повернутися і проти нього. І Бог тут є суддею. Життя людей остаточно є під Божим покровом і Бог ним керує. І думати про суто людські успіхи, не врахувавши, що Бог є володарем людського життя, легкодушно».

Powered by Ajaxy