Журнал

«Сі Бриз-2017»

«Сі Бриз-2017»

Міжнародні українсько-американські командно-штабні навчання «Сі Бриз-2017» вперше відбулися в режимі «вільної гри»

Відкриваючи міжнародні маневри, Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко наголосив, що з року в рік ці навчання в умовах, максимально наближених до бойових, підвищують взаємну сумісність, вишкіл і злагодженість багатонаціональних підрозділів.

«Кожного разу це — удосконалення роботи штабу багатонаціональної тактичної групи в плануванні дій за стандартами НАТО. Але цього року участь української сторони значно підвищена в плануванні дій. Ці спільні навчання — наша відповідь ідеологам, організаторам і спонсорам гібридних війн», — сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що спільна підготовка засвідчує єдність і  готовність разом захистити мир і цінності, які поділяє трансатлантична спільнота — демократію і свободу, верховенство закону і права людини, територіальну цілісність і непорушність кордонів.

Як пояснив керівник міжнародних навчань від української сторони капітан 1 рангу Олексій Неїжпапа, нинішні навчання мали низку особливостей. Зокрема цього року в них взяли участь усі роди військ.

«Цього року були розділені командування навчань і штаб навчань. Це також є особливістю нинішніх навчань», – сказав Неїжпапа.

Перший тиждень був присвячений підготовчим заходам, наступний – безпосередньо навчанням, які відбулися в Одеській і Миколаївській областях.

Суть «вільної гри» полягає, зокрема, в тому, що підрозділи отримували ввідні в останній момент, і завдання доводилося виконувати без попереднього планування.

Як зазначив керівник навчань від американської сторони капітан 1 рангу Тейт Вестбрук, з кожним роком навчання «Сі Бриз» дедалі більше ускладнюються.

«Україна має пишатися, що українські військові та військові країн-партнерів досягли такого рівня майстерності, який дозволяє проводити навчання в цьому режимі», – сказав Вестбрук.

До активної фази міжнародних маневрів увійшли навчання з протичовнової, протикорабельної та протиповітряної оборони. Військові відпрацювали дії в десантній, пошуково-рятувальній та оглядовій операціях, вели дії з силового визволення захопленого судна, підводні роботи з розмінування та проведення за тралами тощо. Кульмінацією «Сі Бриз-2017» став пошук підводного човна ВМС Туреччини.

Маневри відбулися за участю представників 16 країн, до них залучалися майже 3,5 тис. військовослужбовців, з яких 800 – американські військові, близько 30 кораблів, катерів та суден, 22 одиниці авіаційної техніки, приблизно 100 одиниць автомобільної та бронетанкової техніки. Вперше ВМС США були представлені двома бойовими кораблями – есмінцем і крейсером.

Під час навчань корабельний склад пройшов понад п’ять тисяч морських миль, виконані 60 спільних вправ та  елементів, сухопутна компонента здійснила 850 стрибків з парашутом, шість висадок морського десанту, авіація провела понад 310 літаковильотів, її загальний наліт становить 240 годин, а дайвери здійснили близько 300 занурень, загальний час їхнього перебування під водою – 75 годин.

Навчання «Сі Бриз» надають сут­тєву допомогу у відродженні вій­ськово-морського потенціалу держави, сприяють досягненню ВМС України сумісності із флотами держав-членів НАТО, що є передумовою запланованого Україною членства в цьому оборонному союзі.

«Нині окремі підрозділи ВМС України беруть активну участь у бойових діях на  Сході країни. Воїни демонструють професіоналізм та патріотизм у  боротьбі за територіальну цілісність країни. Тому сьогодні міжнародні навчання для нас є надзвичайно корисними та конструктивними», –  зауважив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Powered by Ajaxy